8065 A1A

SAINT AUGUSTINE, Florida 32080 · Saint Johns County · Parcel 1861400200

$3 211 678
Assessed Value
$3 315 694
Market Value
Annual Tax
$3 186 678
Taxable Value
Ownership
OwnerSMITH RONNIE L,LEE A
Mailing Address441 E MONBO RD STATESVILLE NC 28677
Property Details
Year Built2024
Living Area6 038 sq ft
Lot Size47 916 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$780 000
Building Value$2 535 694
Just (Market) Value$3 315 694
Assessed Value$3 211 678
Exemptions-$50 722
Taxable Value$3 186 678
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $4 250 000 01