79 PITTMAN CT

SAINT AUGUSTINE, Florida 32086 · Saint Johns County · Parcel 1358330320

$240 029
Assessed Value
$240 029
Market Value
Annual Tax
$240 029
Taxable Value
Ownership
OwnerBYERLEY PRISCILA
Mailing Address79 PITTMAN CT SAINT AUGUSTINE FL 32086
Property Details
Year Built2024
Living Area1 668 sq ft
Lot Size2 178 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$45 000
Building Value$195 029
Just (Market) Value$240 029
Assessed Value$240 029
Taxable Value$240 029
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $306 000 01