780 OAKES AVE

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 1054000200

$69 097
Assessed Value
$98 105
Market Value
Annual Tax
$58 863
Taxable Value
Ownership
OwnerHERSEY SANDRA FAULK ETAL
Mailing Address780 OAKES AVE SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built1978
Living Area894 sq ft
Lot Size7 405 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$75 000
Just (Market) Value$98 105
Assessed Value$69 097
Exemptions-$10 234
Taxable Value$58 863