767 LIGHTSEY CROSSING LN

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 1008511580

$263 582
Assessed Value
$350 895
Market Value
Annual Tax
$238 582
Taxable Value
Ownership
OwnerBENTON LEE EDWARD,AMANDA LAWRE
Mailing Address767 LIGHTSEY CROSSING LN SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built2024
Living Area2 361 sq ft
Lot Size6 534 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$85 000
Building Value$265 895
Just (Market) Value$350 895
Assessed Value$263 582
Exemptions-$50 722
Taxable Value$238 582
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $415 000 01