753 LAKE SINCLAIR ST

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 0954161750

$328 172
Assessed Value
$328 172
Market Value
Annual Tax
$303 172
Taxable Value
Ownership
OwnerGANEY DANIEL YATES ET AL
Mailing Address753 LAKE SINCLAIR ST SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built2024
Living Area2 235 sq ft
Lot Size6 098 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$80 000
Building Value$248 172
Just (Market) Value$328 172
Assessed Value$328 172
Exemptions-$50 722
Taxable Value$303 172
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $396 000 01
1 de abril de 2024 $813 100 05