6132 US HIGHWAY 1

SAINT AUGUSTINE, Florida 32086 · Saint Johns County · Parcel 1845454230

$882 310
Assessed Value
$882 310
Market Value
Annual Tax
$882 310
Taxable Value
Ownership
OwnerCRANE BRAHAM
Mailing Address13 CORDOBA CT PALM COAST FL 32137
Property Details
Year Built2024
Living Area4 091 sq ft
Lot Size27 007 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$72 576
Building Value$809 734
Just (Market) Value$882 310
Assessed Value$882 310
Taxable Value$882 310
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2025 $1 120 000 01