5488 3RD ST

SAINT AUGUSTINE, Florida 32080 · Saint Johns County · Parcel 1787300170

$421 795
Assessed Value
$551 149
Market Value
Annual Tax
$396 795
Taxable Value
Ownership
OwnerMESSENGER FRANK,GINA
Mailing Address5488 3RD ST SAINT AUGUSTINE FL 32080
Property Details
Year Built2024
Living Area2 105 sq ft
Lot Size8 276 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$173 502
Building Value$377 647
Just (Market) Value$551 149
Assessed Value$421 795
Exemptions-$50 722
Taxable Value$396 795