5395 HUFF RD

ELKTON, Florida 32033 · Saint Johns County · Parcel 0316480000

$48 792
Assessed Value
$252 495
Market Value
Annual Tax
$23 792
Taxable Value
Ownership
OwnerHOUSER WILLIAM R
Mailing AddressPO BOX 132 ELKTON FL 32033
Property Details
Year Built1990
Living Area1 181 sq ft
Lot Size218 235 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$180 360
Just (Market) Value$252 495
Assessed Value$48 792
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 792