524 CHRISTOPHER ST

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 1211500000

$25 826
Assessed Value
$188 476
Market Value
Annual Tax
$826
Taxable Value
Ownership
OwnerPOPE DELORIS
Mailing Address524 CHRISTOPHER ST SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built1950
Living Area876 sq ft
Lot Size6 098 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$77 500
Just (Market) Value$188 476
Assessed Value$25 826
Exemptions-$25 000
Taxable Value$826