511 RAILROAD ST

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 1124800000

$728 505
Assessed Value
$728 505
Market Value
Annual Tax
$703 505
Taxable Value
Ownership
OwnerHENDERSON ERIC J
Mailing Address511 RAILROAD ST SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built2024
Living Area3 687 sq ft
Lot Size13 504 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$75 000
Building Value$653 505
Just (Market) Value$728 505
Assessed Value$728 505
Exemptions-$50 722
Taxable Value$703 505