509 ORELLANA RD

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 1012860290

$302 614
Assessed Value
$302 614
Market Value
Annual Tax
$302 614
Taxable Value
Ownership
OwnerMARTIN PEDRO
Mailing Address509 ORELLANA RD SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built2024
Living Area2 082 sq ft
Lot Size6 970 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$70 000
Building Value$232 614
Just (Market) Value$302 614
Assessed Value$302 614
Taxable Value$302 614
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2025 $366 500 01
1 de septiembre de 2024 $1 381 000 05