391 EL REY AVE

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 0920300000

$46 486
Assessed Value
$184 751
Market Value
Annual Tax
$21 486
Taxable Value
Ownership
OwnerNELSON BRUCE ARNOLD
Mailing Address391 EL REY AVE SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built1948
Living Area1 094 sq ft
Lot Size13 939 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$103 194
Just (Market) Value$184 751
Assessed Value$46 486
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 486