30 AVERY ST

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 1102300000

$42 245
Assessed Value
$138 756
Market Value
Annual Tax
$17 245
Taxable Value
Ownership
OwnerDE LOACH JOSHUA
Mailing Address30 AVERY ST SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built1958
Living Area844 sq ft
Lot Size5 227 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$75 000
Just (Market) Value$138 756
Assessed Value$42 245
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 245