2815 USINA ROAD EXT

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 0955500365

$33 100
Assessed Value
$75 784
Market Value
Annual Tax
$8 100
Taxable Value
Ownership
OwnerWATERS ROBERT CHARLES
Mailing Address2815 USINA ROAD EXT SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built1985
Living Area935 sq ft
Lot Size103 237 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$34 538
Just (Market) Value$75 784
Assessed Value$33 100
Exemptions-$25 000
Taxable Value$8 100