2808 USINA ROAD EXT

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 0955500385

$265 876
Assessed Value
$265 876
Market Value
Annual Tax
$240 876
Taxable Value
Ownership
OwnerLIKLEY MICHAEL SCOTT JR
Mailing Address2808 usina road ext Saint augustine FL 32084
Property Details
Year Built2024
Living Area1 719 sq ft
Lot Size43 560 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$55 000
Building Value$210 876
Just (Market) Value$265 876
Assessed Value$265 876
Exemptions-$50 722
Taxable Value$240 876
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $100 11
1 de diciembre de 2024 $200 000 30
1 de diciembre de 2024 $100 11