2470 OLEANDER ST

SAINT AUGUSTINE, Florida 32080 · Saint Johns County · Parcel 1665600100

$491 285
Assessed Value
$589 849
Market Value
Annual Tax
$466 285
Taxable Value
Ownership
OwnerCOOK KAREN JENNIFER
Mailing Address2470 OLEANDER ST SAINT AUGUSTINE FL 32080
Property Details
Year Built2024
Living Area2 472 sq ft
Lot Size8 276 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$182 000
Building Value$407 849
Just (Market) Value$589 849
Assessed Value$491 285
Exemptions-$50 722
Taxable Value$466 285
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2025 $850 000 01
1 de enero de 2025 $100 11