231 ENCANTO WAY

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 1012850660

$149 506
Assessed Value
$257 326
Market Value
Annual Tax
$124 506
Taxable Value
Ownership
OwnerMARINO MARY L MATHIESEN
Mailing Address231 ENCANTO WAY SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built2024
Living Area1 707 sq ft
Lot Size6 970 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$70 000
Building Value$187 326
Just (Market) Value$257 326
Assessed Value$149 506
Exemptions-$50 722
Taxable Value$124 506
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $332 000 01