213 AIKEN ST

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 1216200000

$45 279
Assessed Value
$90 120
Market Value
Annual Tax
$20 279
Taxable Value
Ownership
OwnerBROWN BARBARA JEAN
Mailing Address213 AIKEN ST SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built1945
Living Area700 sq ft
Lot Size6 970 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$40 000
Just (Market) Value$90 120
Assessed Value$45 279
Exemptions-$25 000
Taxable Value$20 279