203 N WHITNEY ST

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 1098000000

$41 719
Assessed Value
$127 004
Market Value
Annual Tax
$16 719
Taxable Value
Ownership
OwnerCOLSON RICHARD D
Mailing Address203 N WHITNEY ST SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built1950
Living Area728 sq ft
Lot Size7 841 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$75 000
Just (Market) Value$127 004
Assessed Value$41 719
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 719