1840 CARTER RD

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 0958230170

$28 405
Assessed Value
$202 011
Market Value
Annual Tax
$3 405
Taxable Value
Ownership
OwnerOSGOOD MICHAEL O,ROBIN A
Mailing Address1840 CARTER RD SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built1960
Living Area3 031 sq ft
Lot Size43 995 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$60 600
Just (Market) Value$202 011
Assessed Value$28 405
Exemptions-$25 000
Taxable Value$3 405