1808 OLD BEACH RD

SAINT AUGUSTINE, Florida 32080 · Saint Johns County · Parcel 1661400000

$529 629
Assessed Value
$903 342
Market Value
Annual Tax
$504 629
Taxable Value
Ownership
OwnerSTRUMPF TERRY REV TRUST D: 3-2
Mailing Address1808 OLD BEACH RD SAINT AUGUSTINE FL 32080
Property Details
Year Built2024
Living Area2 930 sq ft
Lot Size6 534 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$140 000
Building Value$763 342
Just (Market) Value$903 342
Assessed Value$529 629
Exemptions-$50 722
Taxable Value$504 629
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $1 120 000 01