160 GREEN ARBOR WAY

Saint Augustine, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 1008511510

$356 238
Assessed Value
$356 238
Market Value
Annual Tax
$356 238
Taxable Value
Ownership
OwnerAMIOT JOHN WILLIAM
Mailing Address160 GREEN ARBOR WAY SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built2024
Living Area2 392 sq ft
Lot Size8 712 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$85 000
Building Value$271 238
Just (Market) Value$356 238
Assessed Value$356 238
Taxable Value$356 238
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $431 000 01