1555 SPRING ST

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 0943850020

$39 420
Assessed Value
$253 011
Market Value
Annual Tax
$14 420
Taxable Value
Ownership
OwnerHANSON BETHANY J
Mailing Address1555 SPRING ST SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built1948
Living Area853 sq ft
Lot Size23 522 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$197 351
Just (Market) Value$253 011
Assessed Value$39 420
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 420