155 ENCANTO WAY

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 1012850570

$216 726
Assessed Value
$286 334
Market Value
Annual Tax
$191 726
Taxable Value
Ownership
OwnerSOSA NATHALIE ANNETTE ET AL
Mailing Address155 ENCANTO WAY SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built2024
Living Area2 019 sq ft
Lot Size5 227 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$70 000
Building Value$216 334
Just (Market) Value$286 334
Assessed Value$216 726
Exemptions-$50 722
Taxable Value$191 726
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $337 000 01