143 HERBERT ST

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 1221700000

$260 404
Assessed Value
$260 404
Market Value
Annual Tax
$260 404
Taxable Value
Ownership
OwnerPROIOS PAUL A ET AL
Mailing Address228 WHISTLING RUN SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built2024
Living Area1 280 sq ft
Lot Size6 098 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$40 000
Building Value$220 404
Just (Market) Value$260 404
Assessed Value$260 404
Taxable Value$260 404
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $324 900 01