118 HURST ST

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 1292500090

$141 862
Assessed Value
$206 911
Market Value
Annual Tax
$116 862
Taxable Value
Ownership
OwnerWHITTY TENA ETAL
Mailing Address118 HURST ST SAINT AUGUSTINE FL 32084
Property Details
Year Built2006
Living Area1 108 sq ft
Lot Size9 148 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Just (Market) Value$206 911
Assessed Value$141 862
Exemptions-$25 000
Taxable Value$116 862