1111 CYPRESS RD

SAINT AUGUSTINE, Florida 32086 · Saint Johns County · Parcel 0991300180

$48 692
Assessed Value
$125 208
Market Value
Annual Tax
$23 692
Taxable Value
Ownership
OwnerPUCKETT WENDY
Mailing Address1111 CYPRESS RD SAINT AUGUSTINE FL 32086
Property Details
Year Built1995
Living Area1 580 sq ft
Lot Size8 712 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$55 000
Just (Market) Value$125 208
Assessed Value$48 692
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 692