103 BEACH PALM CT

SAINT AUGUSTINE, Florida 32086 · Saint Johns County · Parcel 1358330640

$240 030
Assessed Value
$240 030
Market Value
Annual Tax
$240 030
Taxable Value
Ownership
OwnerTAGLIAFERRI MICHAEL,KIMBERLEY
Mailing Address103 BEACH PALM CT SAINT AUGUSTINE FL 32086
Property Details
Year Built2024
Living Area1 635 sq ft
Lot Size2 178 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$45 000
Building Value$195 030
Just (Market) Value$240 030
Assessed Value$240 030
Taxable Value$240 030
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2025 $263 000 01