101 CHAPIN ST

SAINT AUGUSTINE, Florida 32084 · Saint Johns County · Parcel 1047400000

$28 289
Assessed Value
$119 357
Market Value
Annual Tax
$3 289
Taxable Value
Ownership
OwnerSMITH LLOYD ELLIS (DEC'D)
Mailing Address10954 ENIWETOK DR JACKSONVILLE FL 32246
Property Details
Year Built1958
Living Area758 sq ft
Lot Size5 663 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$75 000
Just (Market) Value$119 357
Assessed Value$28 289
Exemptions-$25 000
Taxable Value$3 289