100 CARETTA CIR

SAINT AUGUSTINE, Florida 32086 · Saint Johns County · Parcel 1817010030

$353 754
Assessed Value
$353 754
Market Value
Annual Tax
$353 754
Taxable Value
Ownership
OwnerROSSI BREANNA ET AL
Mailing Address100 CARETTA CIR SAINT AUGUSTINE FL 32086
Property Details
Year Built2024
Living Area1 928 sq ft
Lot Size17 424 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$112 000
Building Value$241 754
Just (Market) Value$353 754
Assessed Value$353 754
Taxable Value$353 754
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2025 $455 000 01
1 de mayo de 2024 $135 000 01