201 E MAIN ST

POMONA PARK, Florida 32181 · Putnam County · Parcel 32-11-27-0170-0100-0060

$34 390
Assessed Value
$73 800
Market Value
Annual Tax
$9 390
Taxable Value
Ownership
OwnerLUGO JOSE D + ANGELICA CERVANT
Mailing Address201 E MAIN ST POMONA PARK FL 32181
Property Details
Year Built1900
Living Area1 283 sq ft
Lot Size14 810 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$6 070
Just (Market) Value$73 800
Assessed Value$34 390
Exemptions-$25 000
Taxable Value$9 390