2005 EAGLE ST

PALATKA, Florida 32177 · Putnam County · Parcel 37-10-26-6850-3640-0030

$30 360
Assessed Value
$62 300
Market Value
Annual Tax
$5 360
Taxable Value
Ownership
OwnerCHANDLER BETTY R + ELENA HENDR
Mailing Address2005 EAGLE ST PALATKA FL 32177
Property Details
Year Built1969
Living Area935 sq ft
Lot Size5 663 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$2 480
Just (Market) Value$62 300
Assessed Value$30 360
Exemptions-$25 000
Taxable Value$5 360