120 WHIRLWIND LOOP

HAWTHORNE, Florida 32640 · Putnam County · Parcel 01-10-23-5740-0100-0450

$206 280
Assessed Value
$238 400
Market Value
Annual Tax
$181 280
Taxable Value
Ownership
OwnerJONES DENIS RAYMOND
Mailing AddressPO BOX 92 PALATKA FL 32178
Property Details
Year Built2024
Living Area1 820 sq ft
Lot Size90 169 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$30 020
Building Value$203 890
Just (Market) Value$238 400
Assessed Value$206 280
Exemptions-$50 722
Taxable Value$181 280
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $25 000 03