29506 BENJAMIN

WESLEY CHAPEL, Florida 33543 · Pasco County · Parcel 08-26-20-0010-00000-3190

$47 410
Assessed Value
$55 938
Market Value
Annual Tax
$22 410
Taxable Value
Ownership
OwnerCORREA JUDITH M COLON
Mailing Address29506 BENJAMIN DR WESLEY CHAPEL FL 33543
Property Details
Year Built1991
Living Area1 350 sq ft
Lot Size20 619 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$25 567
Just (Market) Value$55 938
Assessed Value$47 410
Exemptions-$25 000
Taxable Value$22 410