22025 CARSON

LAND O LAKES, Florida 34639 · Pasco County · Parcel 30-26-19-0000-01200-0010

$48 855
Assessed Value
$48 855
Market Value
Annual Tax
$23 855
Taxable Value
Ownership
OwnerSMELTZER ROBERT & CYNTHIA
Mailing Address22025 CARSON DR LAND O LAKES FL 34639
Property Details
Year Built1963
Living Area824 sq ft
Lot Size19 166 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$25 766
Just (Market) Value$48 855
Assessed Value$48 855
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 855
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $50 000 01