1809 ECHO POND

WESLEY CHAPEL, Florida 33543 · Pasco County · Parcel 33-26-20-0010-00200-0090

$241 173
Assessed Value
$259 149
Market Value
Annual Tax
$216 173
Taxable Value
Ownership
OwnerGRESHAM WILLIAM B & LEIGH ANN
Mailing Address1809 ECHO POND PLACE WESLEY CHAPEL FL 33543
Property Details
Year Built1999
Living Area1 782 sq ft
Lot Size3 850 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$41 811
Just (Market) Value$259 149
Assessed Value$241 173
Exemptions-$25 000
Taxable Value$216 173