9957 MIGRATION PT

PALM BEACH GARDENS, Florida 33412 · Palm Beach County · Parcel 52414209020000850

$1 304 211
Assessed Value
$1 504 345
Market Value
Annual Tax
$1 279 211
Taxable Value
Ownership
OwnerCLARKE ALEXANDER T &
Mailing Address9957 MIGRATION PT PALM BEACH GARDENS Florida 33412
Property Details
Year Built2024
Living Area5 334 sq ft
Lot Size8 380 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$272 000
Building Value$1 232 345
Just (Market) Value$1 504 345
Assessed Value$1 304 211
Exemptions-$50 722
Taxable Value$1 279 211
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $1 790 720 01