898 BARCELONA DR

BOCA RATON, Florida 33432 · Palm Beach County · Parcel 06434732020020160

$2 893 004
Assessed Value
$2 893 004
Market Value
Annual Tax
$2 893 004
Taxable Value
Ownership
OwnerGUBBAY INVESTMENT LLC
Mailing Address898 BARCELONA DR BOCA RATON Florida 33432
Property Details
Year Built2024
Living Area5 074 sq ft
Lot Size8 789 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$1 161 463
Building Value$1 731 541
Just (Market) Value$2 893 004
Assessed Value$2 893 004
Taxable Value$2 893 004
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $3 649 000 02