849 29TH ST

WEST PALM BEACH, Florida 33407 · Palm Beach County · Parcel 74434309050830030

$48 804
Assessed Value
$177 144
Market Value
Annual Tax
$23 804
Taxable Value
Ownership
OwnerWEBSTER ETHEL M
Mailing Address849 29TH ST WEST PALM BEACH Florida 33407
Property Details
Year Built1950
Living Area832 sq ft
Lot Size5 102 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$80 306
Just (Market) Value$177 144
Assessed Value$48 804
Exemptions-$25 000
Taxable Value$23 804