8342 CRYSTAL DOWNS AVE

BOCA RATON, Florida 33434 · Palm Beach County · Parcel 00424717200002630

$1 415 243
Assessed Value
$1 415 243
Market Value
Annual Tax
$1 415 243
Taxable Value
Ownership
OwnerMCCAFFERTY FAMILY TRUST
Mailing Address8342 CRYSTAL DOWNS AVE BOCA RATON Florida 33434
Property Details
Year Built2024
Living Area3 693 sq ft
Lot Size6 814 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$410 771
Building Value$1 004 472
Just (Market) Value$1 415 243
Assessed Value$1 415 243
Taxable Value$1 415 243
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2025 $1 828 900 02