8330 CRYSTAL DOWNS AVE

BOCA RATON, Florida 33434 · Palm Beach County · Parcel 00424717200002650

$1 616 020
Assessed Value
$1 616 020
Market Value
Annual Tax
$1 616 020
Taxable Value
Ownership
OwnerRIEGER JOAN L TRUST
Mailing Address1900 WINNETKA AVE WINNETKA Illinois 60093
Property Details
Year Built2024
Living Area4 605 sq ft
Lot Size6 815 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$410 777
Building Value$1 205 243
Just (Market) Value$1 616 020
Assessed Value$1 616 020
Taxable Value$1 616 020
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $2 014 900 01