8307 ROYAL COUNTY DOWN RD

BOCA RATON, Florida 33434 · Palm Beach County · Parcel 00424717220004270

$1 570 185
Assessed Value
$1 570 185
Market Value
Annual Tax
$1 570 185
Taxable Value
Ownership
OwnerMOOKIE DOOKS TRUST
Mailing Address8307 ROYAL COUNTY DOWN RD BOCA RATON Florida 33434
Property Details
Year Built2024
Living Area4 605 sq ft
Lot Size6 774 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$410 531
Building Value$1 159 654
Just (Market) Value$1 570 185
Assessed Value$1 570 185
Taxable Value$1 570 185
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $1 727 910 01