737 55TH ST

WEST PALM BEACH, Florida 33407 · Palm Beach County · Parcel 74434304080690200

$33 179
Assessed Value
$273 212
Market Value
Annual Tax
$8 179
Taxable Value
Ownership
OwnerGARVIN GLORIA
Mailing Address737 55TH ST WEST PALM BEACH Florida 33407
Property Details
Year Built1957
Living Area1 620 sq ft
Lot Size4 508 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$89 876
Just (Market) Value$273 212
Assessed Value$33 179
Exemptions-$41 358
Taxable Value$8 179