716 PALM ST

WEST PALM BEACH, Florida 33401 · Palm Beach County · Parcel 74434328050002370

$387 567
Assessed Value
$551 416
Market Value
Annual Tax
$362 567
Taxable Value
Ownership
OwnerLOEHNDORF CAROL A
Mailing Address716 PALM ST WEST PALM BEACH Florida 33401
Property Details
Year Built1925
Living Area2 149 sq ft
Lot Size5 261 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$484 012
Just (Market) Value$551 416
Assessed Value$387 567
Exemptions-$25 000
Taxable Value$362 567