708 48TH ST

WEST PALM BEACH, Florida 33407 · Palm Beach County · Parcel 74434304050240630

$33 398
Assessed Value
$249 876
Market Value
Annual Tax
$8 398
Taxable Value
Ownership
OwnerMARCH EMANUEL &
Mailing AddressPO BOX 8153 WEST PALM BEACH Florida 33407
Property Details
Year Built1952
Living Area1 280 sq ft
Lot Size6 558 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$98 361
Just (Market) Value$249 876
Assessed Value$33 398
Exemptions-$25 000
Taxable Value$8 398