638 44TH ST

WEST PALM BEACH, Florida 33407 · Palm Beach County · Parcel 74434304050280710

$29 277
Assessed Value
$248 813
Market Value
Annual Tax
$4 277
Taxable Value
Ownership
OwnerKITCHENS ETHEL C
Mailing AddressPO BOX 11048 WEST PALM BEACH Florida 33419
Property Details
Year Built1949
Living Area1 280 sq ft
Lot Size5 252 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$78 929
Just (Market) Value$248 813
Assessed Value$29 277
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 277