631 30TH ST

WEST PALM BEACH, Florida 33407 · Palm Beach County · Parcel 74434309050420140

$30 842
Assessed Value
$219 439
Market Value
Annual Tax
$5 842
Taxable Value
Ownership
OwnerWPA 631 LLC
Mailing Address631 30TH ST WEST PALM BEACH Florida 33407
Property Details
Year Built1926
Living Area1 092 sq ft
Lot Size5 950 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$80 325
Just (Market) Value$219 439
Assessed Value$30 842
Exemptions-$25 000
Taxable Value$5 842
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2025 $280 000 02
1 de diciembre de 2024 $10 11