5479 EMPIRE DR

WESTLAKE, Florida 33470 · Palm Beach County · Parcel 77414305020005590

$477 058
Assessed Value
$477 058
Market Value
Annual Tax
$452 058
Taxable Value
Ownership
OwnerANDA ADRIANA M &
Mailing Address5479 EMPIRE DR WESTLAKE Florida 33470
Property Details
Year Built2024
Living Area2 305 sq ft
Lot Size6 829 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$127 279
Building Value$349 779
Just (Market) Value$477 058
Assessed Value$477 058
Exemptions-$50 722
Taxable Value$452 058
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $605 794 01