5473 EMPIRE DR

WESTLAKE, Florida 33470 · Palm Beach County · Parcel 77414305020005600

$574 099
Assessed Value
$574 099
Market Value
Annual Tax
$549 099
Taxable Value
Ownership
OwnerWHISTEN TATE C &
Mailing Address5473 EMPIRE DR WESTLAKE Florida 33470
Property Details
Year Built2024
Living Area3 330 sq ft
Lot Size6 949 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$127 489
Building Value$446 610
Just (Market) Value$574 099
Assessed Value$574 099
Exemptions-$50 722
Taxable Value$549 099
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $765 543 01