514 W MANGO ST

LANTANA, Florida 33462 · Palm Beach County · Parcel 40434503100170100

$197 146
Assessed Value
$329 248
Market Value
Annual Tax
$172 146
Taxable Value
Ownership
OwnerLUSH ROY E
Mailing Address514 W MANGO ST LANTANA Florida 33462
Property Details
Year Built1935
Living Area1 494 sq ft
Lot Size5 752 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$229 040
Just (Market) Value$329 248
Assessed Value$197 146
Exemptions-$25 000
Taxable Value$172 146